Recent News
Gotowość do odejścia

Wyegzekwuj swoje granice poprzez gotowość do odejścia

Jeśli dałeś im uczciwą szansę na zajęcie się sprawą i stwierdziłeś, że konflikt nie jest konfliktem podstawowych wartości, ale oni nadal lekceważą twoje obawy… czas odejść.

Jak w przypadku prawie wszystkiego w życiu, łatwiej powiedzieć niż zrobić (oczywiście).

Wielu ludzi uważa, że łatwo jest określić swoje granice, ale mniej osób jest skłonnych do ich przestrzegania i działania na ich podstawie. A granica nie jest tak naprawdę granicą, jeśli nie jest egzekwowana poprzez twoje działania.

Jeśli mówisz, że nie będziesz tolerował dramatów, ludzi bez szacunku, kłamców i oszustów, ale trzymasz się w pobliżu, gdy ktoś nadal tworzy dramaty, nie szanuje cię, kłamie lub oszukuje, to przykro mi, ale faktycznie tolerujesz te rzeczy. Twoje działania (pozostając z nimi) mówią głośniej niż jakiekolwiek twoje słowa („nie zdradzaj mnie”) mogłyby.

Czy ludzie mogą się zmienić? Oczywiście, że mogą. Ale muszą być chętni, aby to zrobić w pierwszej kolejności. W pewnym momencie, powinno być całkiem jasne przez ich działania, czy są chętni do zmiany, czy nie. A ty musisz być skłonny do egzekwowania swoich granic na ich zachowanie również swoimi działaniami.

Ale emocjonalnie, zmagamy się z różnego rodzaju bagażem i wewnętrznym zamieszaniem, które może to utrudnić. Wciągamy w to nasze tożsamości, kiedy myślimy o sobie jako o „miłej osobie”. A miła osoba nie porzuciłaby kogoś w ten sposób, prawda?11 A może po prostu próbujesz wymyślić sposób na zakończenie związku, który nieco „złagodzi cios”.

Cóż, mam dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że rozstania są do bani bez względu na to, co zrobisz. Będziesz musiał z tym żyć.

Ale dobrą wiadomością jest to, że są praktyczne rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić to czystą przerwą i tak wdzięczną, jak to możliwe.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *