Recent News
Jak się z kimś pogodzić

Pogodzenie się z kimś wymaga nowych źródeł sensu

Otaczanie się ludźmi, którzy naprawdę się o ciebie troszczą, jest prawdopodobnie jedną z najczęstszych rad dotyczących pogodzenia się z kimś. To świetna rada, ale nie dlatego, że po prostu zaczniesz „czuć się lepiej”, a potem zapomnisz o tym, że, o tak, będziesz dziś spać sam, prawda? I to również nie dlatego, że ci ludzie zapewniają ujście dla ciebie, aby pracować przez nieudany związek na głos, choć to nie boli.

Nie, prawdziwym powodem jest to, że łączenie się/rekoneksja z ludźmi, którzy się o ciebie troszczą, zacznie dodawać znaczenie z powrotem do twojego życia, znaczenie, które zostało tak nagle wyrwane spod ciebie jak tani dywanik z jadalni.

Aby przywrócić to znaczenie poprzez ponowne połączenie z ludźmi, musisz jednak sprawić, by dotyczyło ono czegoś więcej niż tylko ciebie i twojego przeszłego nieudanego związku. Tak, potrzebujesz czasu, aby się wyładować i poukładać sprawy, a posiadanie kogoś do tego celu jest pomocne. Ale nie możesz zacząć odbudowywać znaczenia w swoim życiu, dopóki nie poświęcisz czasu na pielęgnowanie relacji, które są oddzielne i różne od twojego starego związku i twojego starego ja.

Innym sposobem na odseparowanie się od swojego przeszłego związku i pójście dalej jest obiektywne spojrzenie na to, jaki ten związek był naprawdę. Jeśli część historii, którą sobie opowiadasz, brzmi: „Byliśmy dla siebie tak idealni. Powinniśmy być razem na zawsze! Dlaczego on/ona tego nie widzi?”, to założę się, że padasz ofiarą więcej niż kilku uprzedzeń, których po prostu nie jesteś świadoma.

Po pierwsze, mamy tendencję do postrzegania przeszłości przez różowe okulary. „Wszystko było wtedy wspaniałe. No, może nie idealnie, ale jak 98% czasu, byliśmy po prostu najlepszą parą w historii. Co się stało?”

Prawda jest taka, że nasze wspomnienia są dość różne i często pamiętamy tylko te rzeczy, które pasują do jakiejkolwiek historii, w którą chcemy teraz wierzyć. W tym przypadku, najbardziej pamiętamy dobre czasy, ponieważ to jest to, co chcemy, aby nasza rzeczywistość była teraz.

A jeśli nie możesz obiektywnie zobaczyć, czy / kiedy to robisz, możliwe jest, że twój związek zawiódł, ponieważ w rzeczywistości był to toksyczny związek. Toksyczne związki utrzymują się tylko dzięki dramatowi, a kiedy dramat narasta, aby utrzymać związek, stajesz się od niego zależny, a nawet uzależniony. I wtedy masz naprawdę przejebane, ponieważ teraz znaczenie, które czerpiesz z tego toksycznego związku jest wypaczone i zniekształcone. Zaczynasz myśleć, że irracjonalna zazdrość, kontrolujące zachowanie lub chamskie i złośliwe komentarze są w jakiś sposób oznakami ich niezmordowanej miłości do ciebie.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *