Recent News
Jak się odnaleźć w związku?

Wiele osób w złych związkach znajduje się walcząc o pozornie niewinne i głupie rzeczy. Pamiętam, że z jedną z moich byłych dziewczyn wdaliśmy się w wielką kłótnię o pastę do zębów. Pastę do zębów! I praktycznie krzyczałyśmy na siebie.

Faktem jest, że nigdy nie jesteśmy wściekłe tylko o pastę do zębów. W rzeczywistości jesteśmy wściekli o wiele innych rzeczy. Gówna, o którym nie mówimy, kiedy kłócimy się o pastę do zębów.

Ludzie są szczególnie kiepscy w skupieniu się na tym, o co tak naprawdę chodzi. Żywią urazę do partnera z głębokich i niejasnych powodów, ale ponieważ sami nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się czują, nigdy nie są w stanie przekazać tego swojemu partnerowi.1

Stąd ten krzyk o pastę do zębów.

Jak zawsze, pierwszym krokiem do zdrowego związku jest zdrowa relacja z samym sobą. Zrozum, dlaczego jesteś zdenerwowany lub sfrustrowany swoim partnerem. I zagłębić się w swoje własne powody.

Dlaczego on/ona doprowadza cię do szału, kiedy wstaje wcześnie rano? Dlaczego ich matka doprowadza cię do szaleństwa? Zacznij szukać powodów w sobie, głębszych wartości informujących o emocjach, a następnie możesz zająć się tymi sprawami ze swoim partnerem bezpośrednio.

Przekazuj informacje o problemie w zdrowy sposób

Kluczem do rozwiązania tych problemów jest to, że zarówno ty, jak i druga osoba musicie być chętni do pracy nad tym, co utknęło w waszym związku. I aby to zrobić, musisz dać drugiej osobie szansę, aby pomóc ci to naprawić. Ale nie mogą pomóc ci to naprawić, jeśli nie wiedzą dokładnie, dlaczego nie jesteś szczęśliwy w pierwszej kolejności.

Nie jest tajemnicą, że zdrowa komunikacja jest kluczowa dla każdego związku, ale dla wielu ludzi jest to wciąż słabo rozwinięta umiejętność. Więc jeśli chodzi o komunikowanie swoich żalów w związku, oto kilka zasad, których należy przestrzegać:

1. Kochaj grzesznika, nienawidź grzechu.

Związki mają to do siebie, że sprawiają, iż postrzegamy wszystko w bardzo osobistych kategoriach. Wyciągamy wnioski na temat charakteru naszego partnera na podstawie jego zachowania, a następnie personalizujemy je, próbując dowiedzieć się, co to oznacza dla nas. Jest to naturalna rzecz, ale może nas wpędzić w kłopoty, gdy nasze interpretacje czyjegoś zachowania prowadzą nas do atakowania jego charakteru.

Często zdarza się, że intencje partnera nie są tak jasne, jak je postrzegasz i/lub on sam nawet nie wie, że coś jest nie tak. Dlatego tak ważne jest, aby skupić się na problemie i powstrzymać się od osądów i ataków na charakter partnera. Kiedy zaczynasz atakować kogoś osobiście, sprawy szybko wymykają się spod kontroli i naprawdę trudno jest prowadzić produktywną rozmowę, która dotyczyłaby prawdziwego konfliktu.

Najlepiej jest po prostu trzymać się tego, co wam przeszkadza i co oboje możecie z tym zrobić. Nie mieszaj do tego osobistych obelg.

2. Porzuć „Kartę wyników relacji”.

Związane z powyższym punktem, to prawie nigdy naprawdę nie ma znaczenia, czyja to wina. Zawsze są dwie strony każdego problemu w związku. Nawet jeśli kłamstwo i oszustwo były zaangażowane, szanse są kłamca / cheater nie był zadowolony z wielu rzeczy, które doprowadziły ich do tego.

Tak, jedna osoba może być bardziej odpowiedzialna niż druga za bieżące problemy w związku, ale wskazywanie tego tylko po to, by zdobyć „punkty”, raczej nie sprawi, że sprawy będą lepsze.

Zostaw za sobą kartę wyników. Nie przywołuj spraw z przeszłości, kiedy próbujesz rozwiązać bieżące problemy. Nie chowaj urazy. Nie „licz” kto był większym dupkiem. Ponieważ a) to nie ma znaczenia, i b) nigdy nie będziesz sumował rzeczy w taki sposób, że przegrasz. Tak właśnie działają nasze mózgi. Zawsze myślimy, że mamy rację, nawet jeśli nie mamy. Zostaw więc kartę wyników w domu i skup się na słuchaniu.

Więc w tym momencie, jeśli zidentyfikowałeś prawdziwy problem i zakomunikowałeś go w zdrowy, dojrzały sposób, a oni są na pokładzie, aby pracować nad tym z tobą, to świetnie – mówię, że trzymaj się tego i zobacz, czy możesz coś z tym zrobić.

Wiele osób poddaje się zbyt łatwo w tym momencie. Faktem jest, że wszystkie relacje mają swoje wzloty i upadki, ale ktoś, kto jest wart pozostania z kimś, kto jest gotów pracować nad sprawami razem z tobą, nawet jeśli jesteś naprawdę wkurzając siebie nawzajem off.

Ale jeśli są one tylko half-assing go i nie naprawdę na pokładzie, aby rozwiązać problemy, które są ważne dla Ciebie, cóż, to jest czas, aby egzekwować pewne granice.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *