Recent News
Sydney

Sydney to miasto o wielu odcieniach, upakowane w warstwy dobrze zachowanej historii i fascynującej geografii, która obraca się wokół pięknego portu.

To kosmopolityczne miasto zanurzy Cię w swoich promiennych wibracjach – bez wątpienia jest tu wiele do zobaczenia dla wszystkich grup wiekowych – są tu galerie pełne sztuki, które celebrują różnorodne kultury, restauracje oferujące światowej klasy jedzenie i wina, mnóstwo muzeów, które zachowują opalizowane skamieniałości dinozaurów, a także surowe przypomnienia o przeszłości kolonii skazańców i ogrody zoologiczne pełne fauny marsupialnej, której nie ma nigdzie indziej na ziemi.

I to nie wszystko – zwłaszcza jeśli jesteś miłośnikiem kwiatów, to zielone miasto ma wspaniałe ogrody, niektóre z nich są otwarcie wystawione przy najlepszych turystycznych arteriach, a kilka bardzo starannie ukrytych w ukrytych zakamarkach miasta, uważanych za najlepiej strzeżone lokalne tajemnice.

Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze ogrody w Sydney, które zaspokoją twoją antofilię, gdy następnym razem wylądujesz w Szmaragdowym Mieście.

Royal Botanic Garden of Sydney Gardens

Odżywiony w samym sercu Sydney, trudno będzie Ci przegapić Królewski Ogród Botaniczny – jego główne wejście znajduje się w odległości rzutu kamieniem od Opery, co zapewnia nie tylko dobrą lekcję botaniki, ale także godne pozazdroszczenia i nieusuwalne Instagramy bliźniaczych cudów Sydney – Opery i Harbour Bridge w tle.

Założony w 1816 roku, jest najstarszym ogrodem botanicznym – i instytucją naukową – w kraju, a obecnie znajduje się w rejestrze dziedzictwa państwowego.

Ale jego początki to coś więcej niż tylko ogród – to właśnie tutaj w 1788 roku pierwsi osadnicy z Wielkiej Brytanii założyli swoje najwcześniejsze gospodarstwo z nadzieją na uprawy, które pozwolą utrzymać dużą kolonię.

Choć nie powiodło się to (a wysiłki rolnicze przeniosły się gdzie indziej, m.in. do Parramatty – o tym później), w późniejszych latach gubernator Lachlan Macquarie dostrzegł potencjał ziemi w zakresie wspierania badań botanicznych i na początku XIX wieku założył formalnie ogród.

W ten sposób Ogród zyskał wiele wyróżnień – był miejscem narodzin australijskiego przemysłu winiarskiego z sadzonkami winorośli sadzonymi tutaj z całej Europy; był również miejscem pierwszego w Australii zoo (prekursor Taronga).

Obecnie ogród obejmuje ponad 30 000 roślin i drzew z 75 krajów i odwiedza go ponad 5 milionów osób rocznie. Spacer wzdłuż wód, podziwiając różne kąty Opery jest nie do przejścia, a pielgrzymka aż do krzesła Lady Macquarie jest również obowiązkowa.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *